Хјустон Динамо vs ЛА Галакси голови и хајлајтс

Во Четврток, 28 Септември, Хјустон Динамо го пречека ЛА Галакси во рамките на МЛС меч.

Натпреварот помеѓу Хјустон Динамо и ЛА Галакси беше одличен за гледање. Секој тим постигна по 3 гола, па натпреварот заврши нерешено.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Хјустон Динамо и ЛА Галакси.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2jopn.mp4?token=1508544241-sh3nDA1QZrKOKmI5y1uATTUoI4tTIeCD4J9iHxcbFLs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.