Нотингем Форест vs Фулам голови и хајлајтс

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Нотингем Форест и гостинот Фулам, во Вторник, 26 Септември 2017.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Фулам беше поуспешен, успеа 3 шанси да ги претвори во гол, додека Нотингем Форест искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Фулам.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Нотингем Форест и Фулам.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/n7w4o.mp4?token=1508544235-GXZMLml5A5670WGQYm3A%2FcT0RMkphG7P%2FkLxqsjaaRE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk