Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Бристол Сити и Болтон Вандерерс

Во Вторник, 26 Септември, Бристол Сити го пречека Болтон Вандерерс во рамките на Чемпионшип меч.

На натпреварот имаше точно 2 гола, и двата ги постигна Бристол Сити. Тоа резултираше со победа на Бристол Сити од 2:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Бристол Сити и Болтон Вандерерс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/t1vuv.mp4?token=1508544235-3btGaN5Ie9sT%2BMwIv7pfE0HwysX%2FcOVtyCWHK4WcAIs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Чемпионшип и проверете ги одличните типови на kladenje.mk