Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Милвол и Ридинг

во Вторник, 26 Септември, Милвол на домашен терен играше против Ридинг во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Милвол, а еден гол постигна Ридинг. Тоа резултираше со победа на Милвол од 2:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uaqfe.mp4?token=1508544235-sgyhy9scpPCEm8WjvfhnYx1W11GpkkyS1K6gfDx10q0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.