Ипсвич Таун vs Сандерленд голови и хајлајтс

Во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Ипсвич Таун и гостинот Сандерленд, во Вторник, 26 Септември 2017.

Публиката имаше можност да види 7 гола, од кои 2 завршија во мрежата на Ипсвич Таун додека 5 завршија во мрежата на Сандерленд. Тоа резултираше со победа на Ипсвич Таун со точен резултат 5-2.

На натпреварот помеѓу Ипсвич Таун и Сандерленд имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lbtw0.mp4?token=1508544236-MW5IzDldR7prV0AcBXbAgI85ReOGoHxvnL3ws5pcv0g%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk