Хајлајтс и голови од Хал Сити vs Престон

Во Вторник, 26 Септември 2017, Престон му гостуваше на Хал Сити во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Престон, а еден гол постигна Хал Сити. Тоа резултираше со победа на Престон од 2:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6al4s.mp4?token=1508544236-dG4SdUZ8Hx8Ym%2Br2kmP4DGM52A8Y3MwfRNPe6AULvq8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Чемпионшип? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk