Бартон Албион vs Астон Вила голови и хајлајтс

Во Вторник, 26 Септември, Бартон Албион на својот стадион го пречека Астон Вила во рамките на Чемпионшип.

Играчите на Астон Вила имаа свој ден и постигнаа точно 4 гола, додека Бартон Албион не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 4-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/phbhb.mp4?token=1508544235-GiNgEfsJ%2BOaPxTHRijhZE8j%2FaCISBvg%2FukCApAdVOgQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk