Кардиф Сити vs Лидс Јунајтед голови и хајлајтс

Кардиф Сити го нагости Лидс Јунајтед во рамките на Чемпионшип меч, во Вторник, 26 Септември 2017.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Лидс Јунајтед беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Кардиф Сити и Лидс Јунајтед.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ynw44.mp4?token=1508544236-XfNOZRwVv0Yqu2bmRWYuSnZPcUKobbHpw9rWYd43UNU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk