Ванкувер Вајткапс vs Колорадо Рапидс голови и хајлајтс

Ванкувер Вајткапс го нагости Колорадо Рапидс во рамките на МЛС меч, во Недела, 24 Септември 2017.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Ванкувер Вајткапс, а еден гол постигна Колорадо Рапидс. Тоа резултираше со победа на Ванкувер Вајткапс од 2:1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/m2iwv.mp4?token=1508544219-DdT7Hx9UlQeen5Xkz%2FBzuVNe3bVQtIyKfbwprLnFDtU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk