Сиваспор vs Гезтепе голови и хајлајтс

Сиваспор и Гезтепе одиграа натпревар во рамките на Супер Лига, во Недела, 24 9 2017.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но Гезтепе успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сиваспор и Гезтепе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6zxtl.mp4?token=1508544221-QCEHjIu9hYedZMwwyFdQeiQdFsrRKqiYFUJlE6hiDUc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.