Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Утрехт и ПСВ

Утрехт на својот стадион го пречека ПСВ во рамките на Ередивизија, во Недела, 24 9.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но ПСВ успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 7-1 и ги однесе трите бода дома.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/i1hjk.mp4?token=1508544222-7CHpZ3wt%2FfonP9PvNjLq3rBHklSVXnz7tWbWK1NUPco%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Ередивизија.