Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Интернационале и Џенова

Интернационале на домашен терен играше против Џенова во рамките на Серија А, во Недела, 24 Септември.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Интернационале претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mnoot.mp4?token=1508544225-%2FiorF6MqHY3igCgvai7kOOwVb43BNoCQnhgZxrU5tEQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Серија А? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk