Карабукспор vs Јени Малатјаспор голови и хајлајтс

Карабукспор го пречека Јени Малатјаспор во Недела, 24 Септември.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Јени Малатјаспор беше поуспешен, успеа 4 шанси да ги претвори во гол, додека Карабукспор искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Јени Малатјаспор.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vuurn.mp4?token=1508544221-se4neSxp9Bo%2BgCI95BcO%2BA8xmtrkszXUzMIE4%2FZE3WA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk