Каен vs Амиенс СЦ голови и хајлајтс

Во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Каен и гостинот Амиенс СЦ, во Сабота, 23 Септември 2017.

Амиенс СЦ не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Каен запиша победа од 1:0.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Каен и Амиенс СЦ.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/1sig1.mp4?token=1508544215-20MmNn7qT%2FpsBdZAHo3oXPkjhmVHC%2BdN8wVPSicVuiM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk