Бордо vs Гингамп голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Септември, во рамките на Лига 1 се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Бордо и гостинот Гингамп.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Бордо успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/lgak0.mp4?token=1508544215-Gcd7enhjGIAO16Jy4EMeh8kUlXUH5XIhDmWIdXUuNg0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk