Лион vs Дижон голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Септември, Лион на својот стадион го пречека Дижон во рамките на Лига 1.

Натпреварот помеѓу Лион и Дижон беше одличен за гледање. Секој тим постигна по 3 гола, па натпреварот заврши нерешено.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/pgcsi.mp4?token=1508544215-FM6251nXqA1rm18SRci%2B42KsSYWglRLKh7nrroKz1tk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.