Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сасуоло и Болоња

Сасуоло на својот стадион го пречека Болоња во рамките на Серија А, во Недела, 24 9.

Болоња имаше убаво гостување кај Болоња, постигна само еден гол, но тој беше доволен за победа бидејќи ја зачува сопствената мрежа, односно домаќинот не постигна гол.

На натпреварот помеѓу Сасуоло и Болоња имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/z38ig.mp4?token=1506611065-%2FyKCZDsGA3kyOspHsy5nDbeR7%2BcJzls25gi6HK3uZvI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.