Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Еибар и Селта Виго

Во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Еибар и гостинот Селта Виго, во Недела, 24 Септември 2017.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, сите во мрежата на Еибар. Тоа резултираше со победа на Селта Виго од 4-0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Еибар и Селта Виго можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9o12x.mp4?token=1508544227-Lq6S74h%2BrZkQDTogyb%2BVLdcO%2BVhzfYwfEI1Ixhu93fs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk