Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Филаделфија Јунајтед и Чикаго Фајр

Филаделфија Јунајтед и Чикаго Фајр одиграа натпревар во рамките на МЛС, во Сабота, 23 9 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Филаделфија Јунајтед додека 3 завршија во мрежата на Чикаго Фајр. Тоа резултираше со победа на Филаделфија Јунајтед со точен резултат 3-1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/g02c4.mp4?token=1508544217-pOhZUiP3jMXltPWwqOgwUALfSuktVJ%2F%2B0vwe1hTVUlQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.