ДС Јунајтед vs Сан Хозе Ертквejкс голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Септември, во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот ДС Јунајтед и гостинот Сан Хозе Ертквejкс.

На натпреварот беа постигнати 4 гола, но сите ги постигна ДС Јунајтед, па Сан Хозе Ертквejкс го загуби мечот со резултат 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу ДС Јунајтед и Сан Хозе Ертквejкс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/52hxk.mp4?token=1508544217-VJVm2k2ga1ATaAd7l77UA%2F6PvwpVpUOJVJuIJpISoM8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk