Хајлајтс и голови од Њу Ингланд vs Торонто

Во Сабота, 23 Септември, во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Њу Ингланд и гостинот Торонто.

Натпреварот беше возбудлив, со многу шанси, но Њу Ингланд успеа да реализира две, додека Торонто само една, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Њу Ингланд и Торонто.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4c4bj.mp4?token=1508544218-xf3%2F9tHfExKgdI3Y03wHkaofN%2FNXv3rarbYARugTq%2FA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за МЛС.