Хајлајтс и голови од Колумбус vs Њу Јорк Ред Бул

Во Сабота, 23 Септември, Колумбус на својот стадион го пречека Њу Јорк Ред Бул во рамките на МЛС.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Колумбус успеа 3 да ги претвори во гол, додека Њу Јорк Ред Бул искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Колумбус со точен резултат 3-2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/7y4m4.mp4?token=1508544217-7LyJYXWMwhLcn%2FT2JGd4mL61B8fTphX3oEcUrYBjadw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365