Вест Хем Јунајтед vs Тотенхем голови и хајлајтс

Вест Хем Јунајтед на домашен терен играше против Тотенхем во рамките на Премиер лига, во Сабота, 23 Септември.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Тотенхем успеа 3 да ги претвори во гол, додека Вест Хем Јунајтед искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Тотенхем со точен резултат 3-2.

На натпреварот помеѓу Вест Хем Јунајтед и Тотенхем имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/61jhu.mp4?token=1508544209-5sUYBQCyulC1qw%2B1eycy3x0SNHYnpcwohqbQnZLcNls%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Casinobonus.mk ви ги нуди сите информации за играње на онлајн казино во Македонија. Бесплатни совети, рецензии на казина, гратис спинови и бонуси.