Хајлајтс и голови од Ренџерс vs Селтик

Во Сабота, 23 Септември 2017, Селтик му гостуваше на Ренџерс во рамките на Премиер Лига.

Публиката иако можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола, не уживаше во натпреварот бидејќи и двата беа во мрежата на Ренџерс. Тоа резултираше со победа и три бода за Селтик при резултат од 2:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Ренџерс и Селтик можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/merge-9yv8t.mp4?token=1508544209-TfZZxMQdwi9xt%2FmxK8nqPgRy2SynJaLd4Eh7VFvbZBY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.