Лидс Јунајтед vs Ипсвич Таун голови и хајлајтс

Во Сабота, 23 Септември, во рамките на Чемпионшип се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Лидс Јунајтед и гостинот Ипсвич Таун.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Лидс Јунајтед успеа 3 да ги претвори во гол, додека Ипсвич Таун искористи само 2 шанси. Тоа резултираше со победа на Лидс Јунајтед со точен резултат 3-2.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mda5f.mp4?token=1508544211-EacdTxc%2BMd%2BRT1eNjEVLk3dHmFgNCaAbeDPRTgMlEZM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk