Хофенхајм vs Шалке 04 голови и хајлајтс

Хофенхајм на домашен терен играше против Шалке 04 во рамките на Бундеслига, во Сабота, 23 Септември.

Шалке 04 не успеа да постигне ниту еден гол, додека голманот на Шалке 04 беше совладан два пати. Тоа резултираше со победа на [%HOMETEAM %] од 2:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Хофенхајм и Шалке 04.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/45up7.mp4?token=1506197033-8mQc%2BfIRFBgmsbdyXxD7pA3TgCdQdnW5DkeKYOeUk%2FM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.