Мајнц 05 vs Херта голови и хајлајтс

Мајнц 05 на домашен терен играше против Херта во рамките на Бундеслига, во Сабота, 23 Септември.

Херта не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Мајнц 05 запиша победа од 1:0.

На натпреварот помеѓу Мајнц 05 и Херта имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/57y75.mp4?token=1506197033-DehiIUWh29nwq0x%2FSklVmuau4PdQMpZbm7ZezjPtO80%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.