Свонси Сити vs Ватфорд голови и хајлајтс

Свонси Сити на својот стадион го пречека Ватфорд во рамките на Премиер лига, во Сабота, 23 9.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Ватфорд, а еден гол постигна Свонси Сити. Тоа резултираше со победа на Ватфорд од 2:1.

На натпреварот помеѓу Свонси Сити и Ватфорд имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xpq1p.mp4?token=1506199223-VF5%2FzksIb9LjK15eI8JIHxNxK1uj9xa1IAH14wrY2yc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.