Хајлајтс и голови од Сандерленд vs Кардиф Сити

Во Сабота, 23 Септември 2017, Кардиф Сити му гостуваше на Сандерленд во рамките на Чемпионшип.

Кардиф Сити не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Сандерленд и Кардиф Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/njqi9.mp4?token=1508544212-gYCkPq%2F8XIU8DrxKFJBtcQ%2FK8wjxPE3SyCe0yFX8RBE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk