Хајлајтс и голови од Ридинг vs Хал Сити

Во Сабота, 23 Септември, Ридинг го нагости Хал Сити во рамките на Чемпионшип натпревар.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/w3ft1.mp4?token=1508544212-K4%2FdMT%2FDqIfWr40DHRlhWNKxmj81OLfZD%2BVTotoPiOM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.