Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Рома и Удинезе

Рома на својот стадион го пречека Удинезе во рамките на Серија А, во Сабота, 23 9.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Удинезе беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yaxtr.mp4?token=1508544209-Tixv0EkTPSLJV5YM%2B3mlYtK4lHG%2FE23a%2FtGloKo9dDU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сакаш да играш онлајн казино? На casinobonus.mk провери кои онлајн казина нудат најдобри услови за уплата и исплата и најдобри бонуси.