Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Болтон Вандерерс и Брентфорд

во Сабота, 23 Септември, Болтон Вандерерс на домашен терен играше против Брентфорд во рамките на Чемпионшип.

На натпреварот беа постигнати 3 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна Брентфорд, па Болтон Вандерерс го загуби мечот со резултат 3-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/oz6i0.mp4?token=1508544210-jnnk%2B50hmuCiVnk1H18gvv3q408YL%2B7%2BCoP3ATqGf4o%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk