Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лил и Монако

Во Петок, 22 Септември, Лил и Монако одиграа натпревар во рамките на Лига 1.

На натпреварот беа постигнати 4 гола, но на разочарување на домашните навивачи сите ги постигна Монако, па Лил го загуби мечот со резултат 4-0.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Лил и Монако погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0bum5.mp4?token=1508544208-6KzLBO6cKRS7zsQv1D5vp13%2FgVxWufFcfeeB2GtmuYs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk