Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Порто и Портимомесе

Во рамките на Премиер Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Порто и гостинот Портимомесе, во Петок, 22 Септември 2017.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Портимомесе беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-2.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/v9j6i.mp4?token=1506197052-4Ry4PDu0Cii9sJGtVEP64Ow6Frkw3ggW9zjDaFsSwMs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.