Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Трабзонспор и Аланиаспор

Во рамките на Супер Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Трабзонспор и гостинот Аланиаспор, во Петок, 22 Септември 2017.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, за нијанса полоши беа играчите на Трабзонспор кои постигна еден гол помалку и го загубија натпреварот со резултат 4-3.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Трабзонспор и Аланиаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/jqtyk.mp4?token=1508540633-h5QDvt8mKtLBjlo1%2Bez27xIR10ZVRnbpGscngzI0evI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.