Хајлајтс и голови од Ауе vs Сандхаузен

Во Петок, 22 Септември, Ауе на својот стадион го пречека Сандхаузен во рамките на 2ра Бундеслига.

Ауе успеа да постигне само еден гол. Сепак тој се покажа како доволен за победа од 1:0, бидејќи Сандхаузен не постигна ниту еден гол.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ауе и Сандхаузен.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ojgjy.mp4?token=1508544206-DDbMGnowq5PgqDh5SbyOQl6%2Fk6wuWYANfIyOlV5wrZU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.