Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Дуизбург и Холстен Кил

Во Петок, 22 Септември, Дуизбург на својот стадион го пречека Холстен Кил во рамките на 2ра Бундеслига.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Дуизбург беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/sujz4.mp4?token=1508540633-0W%2FcUnoi0kw%2FYrC6fRvwvp4%2FS8jUkVSGSamDP41dVEo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.