Ница vs Анжерс голови и хајлајтс

Во Петок, 22 Септември, Ница и Анжерс одиграа натпревар во рамките на Лига 1.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ница и Анжерс.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/216gf.mp4?token=1508544207-kJTNm6Z8eLSk9LWJ4XdgxntfaCBN%2FFFKiFraMxbBkpo%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Лига 1.