Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ривер Плата и Вилстерман

Ривер Плата на домашен терен играше против Вилстерман во рамките на Копа Либертадорес, во Четврток, 21 Септември.

Вилстерман и покрај сите напори не успеа да постигне гол, додека Ривер Плата постигна 8 и победи со точен резултат 8-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Ривер Плата и Вилстерман.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/oh437.mp4?token=1508544204-YxxaRFVpoldOFv1TJs9f2lRRWhS%2FffaDSURRCLOA6sg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk