Херта vs Баер Левекузен голови и хајлајтс

Во Среда, 20 Септември, во рамките на Бундеслига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Херта и гостинот Баер Левекузен.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Херта, а еден гол постигна Баер Левекузен. Тоа резултираше со победа на Херта од 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Херта и Баер Левекузен.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3vmnt.mp4?token=1506002639-2OjB40LbL81fZUEgoN%2BWXNVP69CsZwVMkwsaX3OVVjg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Бундеслига.