Хамбургер СВ vs Борусија Дортмунд голови и хајлајтс

Во Среда, 20 Септември, Хамбургер СВ го нагости Борусија Дортмунд во рамките на Бундеслига натпревар.

Играчите на Борусија Дортмунд имаа свој ден и постигнаа точно 3 гола, додека Хамбургер СВ не постигна ниту еден, па затоа ги разочара домашните навивачи и го загуби натпреварот со точен резултат 3-0.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uomrc.mp4?token=1508540620-NBhDs4TTwAxeIMV6tmpDsM3PNx69SNo2vFdrmPYrAsk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Преглед и видео ривју на онлајн слотови од најдобрите казина на Македонски јазик само на casinobonus.mk