Хајлајтс и голови од Мајнц 05 vs Хофенхајм

Во Среда, 20 Септември, Мајнц 05 го пречека Хофенхајм во рамките на Бундеслига меч.

Трите бода одат во Хофенхајм кој успеа да постигне еден гол повеќе и забележа гостинска победа со точен резултат 3-2.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Мајнц 05 и Хофенхајм.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/4kv7y.mp4?token=1506002639-rZdyF%2BgEYkXd%2FEhjqKbbA1qauCJwqhWOT23y6R7JvTs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.