Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Торонто и Монтреал Импакт

Во Среда, 20 Септември, Торонто го нагости Монтреал Импакт во рамките на МЛС натпревар.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Монтреал Импакт беше поуспешен, успеа 5 шанси да ги претвори во гол, додека Торонто искористи само 3 шанси. Тоа резултираше со три бода и победа на Монтреал Импакт.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Торонто и Монтреал Импакт.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/cid1n.mp4?token=1508544202-vnoA1Jw9WOtjVrujdReHOqc6HnO5l%2FJLFFiVdFqiS4Q%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.