Видео од натпреварот Расинг Клуб vs Коринтианс

Расинг Клуб на својот стадион го пречека Коринтианс во рамките на Копа Судамерикана, во Четврток, 21 9.

Нема голови кои можат да се видат на хајлајтс, бидејќи натпреварот помеѓу Расинг Клуб и Коринтианс заврши со резултат 0:0.

Иако не бе постигнати голови на овој натпревар, можете да го изгледате хајлајтсот на видеото подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/32uat.mp4?token=1508540624-AuHo11MILpA0wwimO3l%2FCdq3x5dTReUYtrsBUlpuLyU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Копа Судамерикана и проверете ги одличните типови на kladenje.mk