Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Вест Бромвич Албион и Манчестер Сити

Во Среда, 20 Септември, во рамките на Лига Куп се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Вест Бромвич Албион и гостинот Манчестер Сити.

Манчестер Сити прими еден гол, но успеа да постигне два гола и ја разочара домашната публика, па забележа победа и три бода со резултат 2:1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Вест Бромвич Албион и Манчестер Сити.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/atisw.mp4?token=1508540618-Qw3ABQP2ycohDJbRZuHaNVrek%2BkTKFmZ39jEAwEj5pg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.