Хајлајтс и голови од Арсенал vs Doncaster Rovers

Во Среда, 20 Септември, Арсенал на својот стадион го пречека Doncaster Rovers во рамките на Лига Куп.

Doncaster Rovers не успеа да постигне гол, а нивниот голман беше матиран еднаш. Поради тоа Арсенал запиша победа од 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Арсенал и Doncaster Rovers.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mvkgh.mp4?token=1508540620-IvdFMzePbavV93t4kSQxTZQBDfo%2FVY7qwA%2FpLjzXaV0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.