Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Атлетик Клуб Билбао и Атлетико Мадрид

Во Среда, 20 Септември, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Атлетик Клуб Билбао и гостинот Атлетико Мадрид.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигнаа играчите на Атлетико Мадрид, а еден гол постигна Атлетик Клуб Билбао. Тоа резултираше со победа на Атлетико Мадрид од 2:1.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hazec.mp4?token=1508540618-JEcY5LMSwFgyU%2FXlANX2hB3fbuqh4rWmdLhl%2Bo55tnI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.