Хајлајтс и голови од Фрајбург vs Хановер 96

Во Среда, 20 Септември, Фрајбург го пречека Хановер 96 во рамките на Бундеслига меч.

Двата тима, Фрајбург и Хановер 96 постигнаа точно по еден гол, па натпреварот заврши нерешено.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Фрајбург и Хановер 96 погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/vxc5y.mp4?token=1505952257-BX7zCSUzlIKKhuS0KK9tuRYP%2FW8BVCGlGaMgXM%2Bt6%2Bk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk