Хајлајтс и голови од Лацио vs Наполи

Во Среда, 20 Септември, Лацио на својот стадион го пречека Наполи во рамките на Серија А.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Наполи успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 4-1 и ги однесе трите бода дома.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xizm6.mp4?token=1508540619-BTfAUhML6HUpf03zlHLvzFakZXbJJH6KQyj0iV3OU6Q%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги коефициентите што ги нуди Bet365 на kladenje.mk