Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Челзи и Нотингем Форест

Челзи на својот стадион го пречека Нотингем Форест во рамките на Лига Куп, во Среда, 20 9.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. Нотингем Форест постигна 1 гола, но Челзи постигна 5 гола и победи со точен резултат 5-1.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/iymsi.mp4?token=1508540621-tymzslgouc9RXZLjCfDiw%2BkQoth6i2H44SOpgIDuUHs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk